UA | RU | EN
+38 044 456-3804
  ВИСТАВКИ  КОНФЕРЕНЦІЇ  ПРЕЗЕНТАЦІЇ  
  • НОВИНИ

НОВИНИ

28.04.2017

Agri Invest Forum 2017

У Виставковому Центрі "АККО Інтернешнл"  27 квітня п.р. відбулась  важлива подія для всього аграрного ринку України - 7-ма конференція аграрних інвесторів Agri Invest Forum 2017.
Організатором заходу виступили Всеукраїнська Аграрна Рада і консалтингова компанія Dykun.
 
У конференції взяли участь 748 учасників, серед яких 485 агровиробників.
«Сьогодні в залі зібралися не політики, а люди, які працюють на землі, які створюють ВВП в аграрному секторі. Загальний земельний фонд присутніх — 2,7 млн га», — наголосив Андрій Дикун, голова Всеукраїнської Аграрної Ради
 
Головним питанням конференції було обговорення ситуації щодо механізмів запуску ринку землі, тіньового ринку та захисту прав на землю. Робота заходу почалась саме з голосування щодо продажу землі в Україні.  В результаті 72,9% учасників проголосували«проти» стрімкого запровадження ринку землі. 
 
Думки аграріїв розділилися стосовно можливих термінів запровадження такого механізму. Так, майже 20% — «за» можливе відкриття ринку, але не раніше ніж через 3 роки — з 1 січня 2021 року (встановивши такий термін законом). 48,3% переконані, що відкривати ринок землі потрібно поступово, починаючи із земель державної та комунальної власності. Потім, крок за кроком працювати в рамках пілотного проекту з продажу приватних земельних ділянок в окремих районах. 63,4% господарств зацікавлені в купівлі земель с/г призначення, але кошти для цього є далеко не у всіх, — лише у 20% голосуючих.
 
Готові і планували взяти кредити для придбання землі — 52,7% учасників.
 
Стосовно питання максимального розміру площі земельних ділянок, які можуть знаходитись у приватній власності одній особі або її підприємству:   «за» 50–200 га проголосували 23,29%;
200–1000 га — 36,3% учасників,
1000–5000 га — 23,29%.
Решта підтримали необмежений розмір або не підтримали жоден із варіантів.
 
Щодо права на придбання землі, більшість учасників  (69,74%) проголосували за продаж виключно громадянам України і  сільськогосподарським товаровиробникам, що є громадянами України.
 
«Ми проти введення ринку землі, у тому вигляді, який пропонують існуючі сьогодні законопроекти, оскільки вони написані таким чином щоб люди, які працюють на землі не могли продовжувати свою роботу. Фактично, вони створені для того щоб викупити землю в селян за копійки. У кого зараз є вільні гроші? В олігархів та корупціонерів. От кому належатиме українська земля. Українську землю мають купувати українці, як фізичні, так і юридичні особи», — зазначив Андрій Дикун, коментуючи одне з положень Проекту Закону, яке обмежує купівлю землі юридичними особами. 
 
Таким чином форум довів, що українські аграрії не готові до ринку землі, а дотації спрацювали неефективно . 
 

 

 

ДОДАТКОВІ ПОСЛУГИ:

WI-FI ЗОНА

РЕСТОРАН

ЗАБУДОВА

КОНФЕРЕНЦ-ЗАЛ

ПАРКІНГ

КОМУНІКАЦІЇ

ЧЛЕНСТВО В СПІЛКАХ ТА ОРГАНІЗАЦІЯХ: